search
menu
person

NEWS AND UDATES


11:21
Lənkəran rayonunun Qarabağ uğrunda döyüşlərdə Şəhid olan  igidləri (1992-ci ildən 2016-cı ilədək.) :
Lənkəran rayonunun Qarabağ uğrunda döyüşlərdə Şəhid olan  igidləri (1992-ci ildən 2016-cı ilədək.) :

1.Abbasov Mais Qurbanəli - doğulduğu yer : Lənkəran (Şəhid olub – 1999)
2.Abdullayev Fəxrəddin Nəhmətulla - Lənkəran (1994)
3.Abdullayev Rövşən Əbdülhüseyn - Lənkəran (1993)
4.Abdullayev Rövşən Mirverdi - İstisu qəsəbəsi (itgin düşüb-1993)
5.Ağayev Rusif İbrahim -  Hirkan qəsəbəsi (2016)
6.Ağayev Bəylər Səfər - Kərgəlan kəndi (1993)
7.Ağayev Natiq Tağı - Liman şəhəri (1994)
8.Ağayev Rövşən Mirzərza - Viravul kəndi (1997)
9.Ağayev Şamil Fərman -  Boladi kəndi (itgin düşüb-1992)
10.Axundov Nahir Ənvər - Boladi kəndi (1992)
11.Axundov Nizami Sərraf - Gəgiran kəndi (1999)
12.Aslanov Natiq Şirəli - Ləj kəndi (1993)
13.Babakişiyev Güləli Əbdülrəhim - Qrunba kəndi (itgin düşüb-1993)
14.Babayev Azad Manaf - Lənkəran (1995)
15.Bağırov Fərhad Nəcəf - Lənkəran (1993)
16.Bağırov Həbib Heybət - Aşağı Nüvədi qəsəbəsi (1992)
17.Bağırov Mehman Balasən - Lənkəran (1992)
18.Bağırov Məhəmməd Gülhəsən - Girdəni kəndi (1994)
19.Bağırov Qüdrət Nüsrət -  Lənkəran (itgin düşüb-1994)
20.Bayramov Kamran Yusif - Mamusta kəndi (1994)
21.Bayramov Rövşən Ağabala – Lənkəran (1992)
22.Bədəlov Rəmzi Mirzəmməd – Kərgəlan kəndi (1992)
23.Bəşirov Elsevər Ağaqulu - Girdəni kəndi (1992)
24.Cabbarov Nail Zakir - Boladi kəndi (itgin düşüb-1993)
25.Cahangirov Hikmət Eldar - Tükəvilə kəndi (itgin düşüb-1993)
26.Cavadov Elçin Heybət – Lənkəran (1992)
27.Cəbrayılov Mais Xanıbəy – Təngivan kəndi  (1994)
28.Cəfərov İlham Cəfər -  Liman şəhəri (1992)
29.Dadaşov İman Qəzənfər – Aşağı Nüvədi (1992)
30.Dadaşov Rəşid Ulduz – Sütəmurdov (1994)
31.Eyvazov Fəxri Lətif – Boladi kəndi (1994)
32.Əbilov Mənsur Musa  -  Şağlakuçə kəndi (1993)
33.Əbülfətov Tofiq Faiq  -   Lənkəran (1993)
34.Əhmədov Nizami Əli  -  İstisu kəndi (1992)
35.Əhmədov Sabir Abid  -  Separadi kəndi (1997)
36.Əkbərov Habil Sərhəng - Hirkan qəsəbəsi (1993)
37.Əkbərov Samid Asif  -  Boladi kəndi (2008)
38.Əliyev Anar Rasim  -  Lənkəran (1993)
39.Əliyev Bilal Nəsir  -  Xolmili kəndi (1994)
40.Əliyev Emin Zakir  -  Siyavar kəndi (1997)
41.Əliyev Fariz Əlibala  -  Liman şəhəri (itgin düşüb-1992)
42.Əliyev Fariz Əsəddin  - İstisu qəsəbəsi (1999)
43.Əliyev Fərail Abbas  -  Kərgələn kəndi (1994)
44.Əliyev Nicat Rəhim  -  Kərgəlan kəndi (1994)
45.Əliyev Soltan Məmməd  -  Haftoni qəsəbəsi (1992)
46.Əliyev Vaqif Babalar  -  Lənkəran (1992)
47.Əliyev Əfqan Oqtay -  Lənkəran (itgin düşüb-1992)
48.Əliyev Əliağa Məhərrəm  - Nərimanabad qəsəbəsi (1992)
49.Ələkbərov İlqar Adil  -  Liman şəhəri (1994)
50.Ələmov Sahib Xanhüseyn  -  Biləsər kəndi (1994)
51.Ələmov Sədaqət Məhərrəməli  -  Lənkəran (1993)
52.Əmrahov Asəf Zəkurulla  -  Nərimanabad qəsəbəsi (1994)
53.Əsgərov Amil İsmayıl  -  Lənkəran (1992)
54.Əsədov Baba Ağabəy  -  Zövlə kəndi (1992)
55.Əsədov Müzəffər Əli -  Zövlə kəndi (1994)
56.Əzimov Babacan Fərman  - Digah kəndi 
57.Fərzullayev Mahir Ramazan -  Osaküçə kəndi (1991)
58.Fərzullayev Məmməd Mirzəbala -  Mamusta kəndi (1992)
59.Fərzullayev Əbülfət Oruc -  Moloja kəndi (1992)
60.Fərəcov Mütəllim Əsgər  - Şağlaser kəndi(1998)
61.Gənciyev Teymur Əzizağa - Liman şəhəri (1998)
62.Həbibov Fəxrəddin Rza  -  Moloja kəndi (1992)
63.Həbibzadə Elmar Səməd  -  Moloja kəndi (2011)
64.Hənifəyev İsmayıl Səyavuş -  Lənkəran (1992)
65.Həmidov Mahir Mirzəbala  - Girdəni kəndi (1996))
66.Həsənov Bahadur Tehran  -  Lənkəran (1995)
67.Həsənov İqbal Ağadadaş  - Şağlaser kəndi  (2003)
68.Həsənov İslam Sahib -  Qumbaşı kəndi (1992)
69.Həsənov Laçın Nəriman -  Lənkəran (1994)
70.Həsənov Mübariz Ağakişi  -  Lənkəran (1994)
71.Həsənov Namiq Aşur  - Şıxakəran kəndi (1994)
72.Həsənov Rüfət Şakir  -  Viravul kəndi (1992)
73.Həsənov Vasif Bəxtiyar  -  Liman şəhəri (1992)
74.Həsənov Yalçın İznadə  -  Lənkəran (1994)
75.Həşimov Seymur Qulu  - Lənkəran (1994)
76.Hüseynov Famil Ağaverdi -  Mamusta kəndi(itgin düşüb-1994)
77.Hüseynov Fərman Ağahüseyn - Liman şəhəri (1992)
78.Hüseynov Həsrət Qəzənfər -İstisu qəsəbəsi(1992)
79.Hüseynov İdrak Ağamoğlan -  Osaküçə kəndi (1993)
80.Hüseynov Mahir Balaxan - Lənkəran (2002)
81.Hüseynov Qadir Əlibala – Moloja kəndi (1996)
82.Hüseynov Rəşadət Xanağa  -  Lənkəran (1993)
83.Hüseynov Sadiq Beytulla – Daşdalıqjar kəndi(1992)
84.Hüseynov Vasif Məhbub -  Nərimanabad qəsəbəsi(1992)
85.Hüseynov Ədalət Hacıbala  - Vilvan kəndi (1995)
86.Heydərov Şaban Hüseyn -  Bürcəli kəndi (1994)
87.Xalıqov Ərəstun Yədulla  -  Əşlə kəndi (1994)
88.Xəlilov Asif Fəzail   -   Vel kəndi (1992)
89.İbadov Camal Hacıbaba  -  Lənkəran (1992)
90.İbadov Rasif Elman  - Cil kəndi (1993)
91.İbadov Səbuhi Mürüvvət – Cil kəndi (1995)
92.İbadov Vüqar Səfər  -  Lənkəran (1996)
93.İbayev Mais Böyükağa -  Liman şəhəri (1994)
94.İbrahimov Aftandil Ağamalı   -  Sütəmurdov kəndi (2011)
95.İbrahimov Faiq Fikrət  -   Siyavar kəndi (1994)
96.İnnətullaev Rövşən Əbdül  -  Bürcəli (1993)
97.İsmayılov Habil Oruc  -  Lənkəran (itgin düşüb-1993)
98.İslamov Əlizaman Fərrux  -  Cil kəndi (2016)
99.Kazımov Cəmil Mirzəxan  -  Diryan kəndi (1992)
100.Kazımov Kamil Kazım  -  Osaküçə kəndi (1994)
101.Kazımov Ramil Cəsail   -   Zövlə kəndi (2011)
102.Kazımov Rövşən Ağamir  -  Osaküçə kəndi (1994)
103.Kərimov Atif İslam   -  Digah kəndi (1994)
104.Kərimov Ramiz Qüdrət  -  Nərimanabad qəsəbəsi (1993)
105.Kərimov Vüqar Aslan  -  Lənkəran (1993)
106.Qafarov Hikmət Fədail  -  Digah kəndi (1994)
107.Qafarov Mehman Yəhya  -  Lənkəran (1993)
108.Qarayev Məmməd Daşdəmir  -  Zövlə kəndi (1992)
109.Qasımov İlyas Həşim  -  Boladi kəndi (1992)
110.Qasımov Vidadi Hacıağa  - Digah kəndi (1993)
111.Qədirov Elşad Əlihəddin  -  Lənkəran (1994)
112.Quliyev Əkrəm Məcid  -  İstisu qəsəbəsi (1994)
113.Quliyev Cəmil Fərəməz -  Lənkəran (1992)
114.Qurbanov Müşfiq Sabir -  Tutəpeştə kəndi (itgin düşüb-1993)
115.Qurbanov Rəsul Əbdülqəni  -  İstisu qəsəbəsi (1992)
116.Qurbanov Ziya Mahmud  -   Xolmili kəndi (itgin düşüb-1993)
117.Lətifov Arzuman Sabir  - İstisu qəsəbəsi(1994)
118.Mahmudov Anar Fizuli  -   Lənkəran (1994)
119.Mahmudov İlqar İslam  -  Liman şəhəri (1992)
120.Manafov Natiq Babulla  -   Lənkəran (1994)
121.Məcidov Məhəmməd Həzrətqulu  - Lənkəran (1994)
122.Məhərrəmov Rəmzi Ramiz  -  Viravul kəndi (1994)
123.Məlikov Zahir Hidayət  -  Aşağı Nüvədi qəsəbəsi (1992)
124.Məmmədov Aqil Natiq -  Lənkəran (2005)
125.Məmmədov Məmməd Firudin  -  Xarxatan kəndi (itgin düşüb-1994)
126.Məmmədov Rasim Əbdüləli  -  Lənkəran (1992)
127.Məmmədov Elman Xosrov – Nərimanabad qəsəbəsi (1992)
128.Mikayılov Sehran Mehman -  Girdəni kəndi (itgin düşüb-1993)
129.Mirzəcanov Mais Hüseynağa  - Yuxarı Nüvədi qəsəbəsi (1994)
130.Mirzəyev Şahlar Rəhmət  -  Boladi kəndi (itgin düşüb-1993)
131.Musayev İbad Musarza  -   Şağlaser kəndi (itgin düşüb-1992)
132.Mustafayev Ramiz Fazil – Lənkəran (1994)
133.Nəcəfov Səfərəli Rafiq  -  Boladi kəndi (1993)
134.Nəsirov Fizuli Əvəz  - Haftoni kəndi (1994)
135.Nəsirov Əkbər Ramiz  -  Tutəpeştə kəndi (1993)
136.Nəzərov Mikayıl Alxaz   -  Parakənd kəndi (1993)
137.Nurullayev Zaur Qubad   - Şağlaser kəndi (2003)
138.Rəhimov Kamil Kamal   -  Liman şəhəri (1992)
139.Rəhmanov Elşən Aydəmir  -  Boladi kəndi (itgin düşüb-1994)
140.Rəsulov Eldəniz Akif  -  Nərimanabad qəsəbəsi (1997)
141.Rəsulov Müşfiq Ağarza  -  Aşağı Nüvədi qəsəbəsi (itgin düşüb-1994)
142.Rüstəmov Şahin Hakim  -   Gərmətük qəsəbəsi (1992)
143.Rzayev Asəf Zabulla  -   Mamusta kəndi (1994)
144.Rzayev İlham Səxavət  -  Aşağı Nüvədi qəsəbəsi (itgin düşüb-1994)
145.Rzayev Mail Surət  -  Sinovli kəndi (1999)
146.Rzayev Murad Heybət  -  Osaküçə kəndi (1994)
147.Rzayev Ramin Əvəz  - Lənkəran (1998)
148.Rəcəbov Ruslan Rəcəbəli  -   Lənkəran (2005)
149.Sadıqov Vaqif Əliabbas  - Şilavar kəndi (1994)
150.Salayev İbrahim Kişi   -  Zövlə kəndi (1994)
151.Salayev Vidadi Qurbanəli  -  Nərimanabad qəsəbəsi (2003)
152.Salmanov Rəşid Akif  -  Xolmili kəndi (itgin düşüb-1992)
153.Səfərov Nahid Fikrət -  Vilvan kəndi (2016)
154.Səfərov Anar Aslan  -  Lənkəran (2007)
155.Süleymanov Valid Rakif  -  Türkəkəran kəndi(1993)
156.Şabanov Mahir Novruz  -  Havzava kəndi (1993)
157.Şahverdiyev Fuad Rəhim  -  Lənkəran (1994)
158.Şəfiyev Rövşən Qulam  -  Kərgəlan kəndi (1993)
159.Şərifov İntiqam Fəyaz  -  Parakənd kəndi (1994)
160.Şükürov Camal Hüseyn  -  Osaküçə kəndi (1994)
161.Şükürov Barat Hidayət – Digah kəndi (1993)
162.Yunusov Ağakərim Mirzə  -   Kosalar kəndi (1992)
163.Yusubov Ayaz Şirinəli  -  Bəlıton kəndi (itgin düşüb-1994)
164.Yusubov Mahir Cəlal  -  Lənkəran (2003)
165.Zamanov Teymur Cəlal  -  Ürgə kəndi (1992)
166.Zeynalov Qadir Qubad  -  Darquba kəndi (1994)
167.Zülfüqarlı Qalib Laim – Vilvan kəndi (2016)

Allah rəhmət eləsin bütün Şəhidlərimizə.Onların ruhu qarşısında baş əyirik.Şəhidlər unudulmur !
Категория: TALİSH | Просмотров: 214 | Добавил: tmmrtalish | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
https://www.accuweather.com/az/az/lankaran/29090/daily-weather-forecast/29090