search
menu
person

NEWS AND UDATES


16:15
LERİKİN ŞƏHİD ÖVLADLARI .tək Lerikdə 140 nəfəri şəhidlik zirvəsinə yüksəlmişdir.

LERİKİN ŞƏHİD ÖVLADLARI
Onlardan 140 nəfəri şəhidlik zirvəsinə yüksəlmişdir.
Bunlar yalnız Lerik rayonunda rəsmi qeydiyatda olanlardır. Bakı, Sumqayıt, Abşeron, Lənkəran, Astara, Cəlilabad, Biləsuvar, Yardımlı, və s.-də qeydiyyatda olan leriklilər siyahıya daxil edilməyib!!!
Lerik şəhər inzibati ərazi dairəsi üzrə
1. Abdullayev Rövşən Əbdülhüseyn oğlu
2. Aslanov Cəlal Əliabbas oğlu
3. Əsədullayev Arzuman Azadxan oğlu
4. Müslümov Valeh Əlizahir oğlu
5. Şahpələngəv Elşən Mirzəhüseyn oğlu
6. Yaqubov İsmayıl Ağamoğlan oğlu
7. Nuriyev Arif Əsgər oğlu
8. İbrahimov Valeh Allahyar oğlu
9. Şahiyev Camal Xanış oğlu
10. Bağışov Malik Sədaqət oğlu
11. Əliyev Nadir Möhkəm oğlu
12. Əliyev Sabir Xeyrulla oğlu
13. Qasımov Elşən Natiq oğlu
14. Novruzov Əflatun Ulduzxan oğlu
15. Məmmədov Əfqan Ağasən oğlu
16. Qarayev Elmar Xureyman oğlu
Cəngəmiran inzibati ərazi dairəsi üzrə
17. Nəzərov Qədir Xudabaxış oğlu Cəngəmiran kəndi
18. Həmidov Həmid İsaq oğlu Cəngəmiran kəndi
19. Məmmədov Bakir İxtiyar oğlu Cəngəmiran kəndi
20. Mədətov  İsfəndiyar Mühacir oğlu Cəngəmiran kəndi
21. Qafarov Fuad Xansuvar oğlu Cəngəmiran kəndi
22. Rufullayev Elmas İbrahim oğlu Cəngəmiran kəndi
23. İbadov Mikayıl Qubad oğlu Cəngəmiran kəndi
24. Rəhimov Qorxmaz Gülhəsən oğlu Cəngəmiran kəndi
25. Həmidov Kitabəli Tərlan oğlu Pirzəkücə kəndi
26. Fərziyev Cəlal İbrahim oğlu Pirzəkücə kəndi
27. Səfərov Zülfüqar Heydər oğlu Pirzəkücə kəndi
28. Kərimov Kənan Əsgər oğlu Pirzəkücə kəndi
29. Kərimov Əbülfət Ağadədə oğlu Pirzəkücə kəndi
Blaband inzibati ərazi dairəsi üzrə
30. Qənbərov Xalid Şəxşin oğlu Barzavu kəndi
31. Səfərov Zəfər Ağayar oğlu Blaband kəndi
32. Əliyev Əhliman Ağaxan oğlu Blaband kəndi
33. Əliyev Namiq Rəcəbəli oğlu Osnağakücə kəndi
34. Hüseynov Ələkbər Orucəli oğlu Osnağakücə kəndi
35. Maşiyev Nemət Mütəllim oğlu Şinəband kəndi
36. Kişiyev Natiq Qənbər oğlu Şinəband kəndi
37. Talıbov Əfsər Məmməd oğlu Şinəband kəndi
Pirasora inzibati ərazi dairəsi üzrə
38. Bayramov Bəxtiyar Əlifağa oğlu Pirasora kəndi
39. Təhməzov Azər Şahrza oğlu Pirasora kəndi
40. Rüstəmov Şahlar Xanoğlan oğlu Büzeyir kəndi
41. Rəhimov Valeh Həsrət oğlu Pirasora kəndi
42. Rəhimov Gəray Suanverdi oğlu Büzeuir kəndi
43. Ələkbərov İlkin Tarqulu oğlu Pirasora kəndi
Nuravud inzibati ərazi dairəsi üzrə
44. Bəşirov Sərxan Balabəy oğlu Sorsçay kəndi
45. Mərdiyev Sarvan Güloğlan oğlu Nuravud kəndi
46. Bəbirov Zahir Bayraməli oğlu Nuravud kəndi
47. Fətullayev Fədail Əzizağa oğlu Nüravud kəndi
Orand inzibati ərazi dairəsi üzrə
48. Rzayev Əhəd Əsgər oğlu Orand kəndi
49. Sadıxov Talışxan Xudakərim oğlu Orand kəndi
50. Əliyev Anar Musa oğlu Orand kəndi
Çayrud inzibati ərazi dairəsi üzrə
51. Hacıyev Səxavət Əbi oğlu Rvarud kəndi
52. Hacıyev Etiqad Balaxan oğlu Rvarud kəndi
53. Səfərov Elşən Məmmədağa oğlu Çayrud kəndi
54. Ziyadov Mübariz Musa oğlu Çayrud kəndi
55. Tağıyev Zakir Atakişi oğlu Çayrud kəndi
Veri inzibati ərazi dairəsi üzrə
56. Kazımov Telman Mirzəxan oğlu Babakücə kəndi
57. Məmmədov Balamir Şirməmməd oğlu Küsəkəran kəndi
58. Məhərrəmov Möhübbət Həsən oğlu Veri-Əliabad kəndi
59. Rəhimov Valeh Yaqub oğlu Veri-Əliabad kəndi
60. Əhədov Natiq Sabir oğlu Veri kəndi
Tikəband inzibati ərazi dairəsi üzrə
61. Hacıyev Namiq Talıb oğlu Tikəband kəndi
62. Musayev Zəfər Muxtar oğlu Davradibi kəndi
63. Quliyev Müştəba Mirtəxi oğlu Dico kəndi
Qosmalian inzibati ərazi dairəsi üzrə
64. İbadov Sarvan Böyükxan oğlu Tatonu kəndi
65. Məhərrəmov Teymur Xanrza oğlu Şonayçola kəndi
66. Nuriyev İldırım Xanəli oğlu Divağac kəndi
67. Məmmədov Faiq Bahaddin oğlu Qələsər kəndi
Kələxan inzibati ərazi dairəsi üzrə
68. Bəşirov Etibar Qubad oğlu Hüseynabad kəndi 
69. Abdullayev Gülməmməd Şıxməmməd oğlu Anburdərə kəndi
70. Şahbazov Fəxrəddin İbrahim oğlu Göydərə kəndi
Mistan inzibati ərazi dairəsi üzrə
71. Vahabov Əliniyaz Əhmədəli oğlu Mistan kəndi
72. Salayev Xaqani Şəfəqqət oğlu Rəzgov kəndi
Tülü – Conu inzibati ərazi dairəsi üzrə
73. Dövlətov Kişi Atakişi oğlu Viliq kəndi
74. Şərifov İlham Sahib oğlu Conu kəndi
75. Şahmuradov Güloğlan Loda kəndi
Noda inzibati ərazi dairəsi üzrə
76. Nəciyev Habil Xanqulu oğlu Noda kəndi
77. Ağayev Şaiq Sərhad oğlu Noda kəndi
78. Qurbanov Ramin Rükəxan oğlu Noda kəndi
79. Muradov Namaz Fərman oğlu Günəşli kəndi
Vizəzəmin inzibati ərazi dairəsi üzrə
80. Bünyadov Mərdan Sabir oğlu Vizəzəmin kəndi
81. Musayev Əbülfət Nəsrulla oğlu Sipyəreğon kəndi
82. Səfərov Arzuman Canəli oğlu Cənginəvud kəndi
83. Hüseynov Əziz Ənsar oğlu Almu kəndi
84. Qasımov Mikayil Dadi oğlu Bibyanı kəndi
Livədirqə inzibati ərazi dairəsi üzrə
85. Məmmədov Əbülfəz Ağaxan oğlu Livədirqə kəndi
86. Həmidov İlqar Şahgəldi oğlu Livədirqə kəndi
87. Məmmədov Əbülfəz Sərdar oğlu Mastayıl kəndi
88. Dənziyev Nail Fahil oğlu Mastayıl kəndi
89. Qəribov Şəmsi Alixan oğlu Murya kəndi
90. Həsənov Elşən Əlihüseyn oğlu Murya kəndi
91. Sadıxov Şahin Xanhüseyn oğlu Əvilə kəndi
92. Əkbərov Ramiz Əzizxan oğlu Qədimkücə kəndi
Şingədulan inzibati ərazi dairəsi üzrə
93. Mirzəyev Azər Həsən oğlu Şingədulan kəndi
94. Liftiyev Fuad Müseyıb oğlu Laman kəndi
95. Həsənov Bahadur Sərməst oğlu Durğan kəndi
96. Abbasov Zahid Ziyad oğlu Laman kəndi
Molalan inzibati ərazi dairəsi üzrə
97. Kərimov Rauf Əlizadə oğlu Molalan kəndi
98. Quliyev Rüfət Ağaqulu oğlu Molalan kəndi
99. Rzayev Şəmsi Aslan oğlu Sors kəndi
Monidigah inzibati ərazi dairəsi üzrə
100. Əliyev Əsgər Ələkbər oğlu Monidigah kəndi
101. Cəfərov Müşfiq İlyas oğlu Monidigah kəndi
Nüvədi inzibati ərazi dairəsi üzrə
102. Əzizov Cavid Təslim oğlu Rəzəvul kəndi
103. Feyziyev Rauf Bilal oğlu Vistən kəndi
104. Həsənov Zahid Sahverdi oğlu Bırkandul kəndi
105. Nəciyev Ənvər Xosaxan oğlu Bırkandul kəndi
Əliabad inzibati ərazi dairəsi üzrə
106. Cəfərov Təhsin Almas oğlu Soru kəndi
107. Dövlətov Aqşin Tarverdi oğlu Soru kəndi
108. Veysəlov Sərdar Extiyar oğlu Soru kəndi
109. Vahabov Ziyad Bahəddin oğlu Gürdəsər kəndi
110. Kazımov Əhliman Panəli oğlu Əliabad kəndi
Kirəvud inzibati ərazi dairəsi üzrə
111. İsmayılov Telman Bayraməli oğlu Buruq kəndi
112. Ağayev Fəzail Əmir oğlu Musavar kəndi
113. Cabbarov Səlim Qəyyum oğlu Kirəvud kəndi
114. Əsədov Vahab Ayaz oğlu Kirəvud kəndi
115. Nəcəfov Nizami Böyükağa oğlu Aran kəndi
116. Ağayev Kərim Ziyad oğlu Kirəvud m
Züvüc inzibati ərazi dairəsi üzrə
117. Pələngov Bünyadəli Qulam oğlu Züvüc kəndi
118. Ağayev Lətif Xeyrulla oğlu Züvüc kəndi
119. Kazımov Fərman Salman oğlu Züvüc kəndi
Osyodərə inzibati ərazi dairəsi üzrə
120. Ağayev Fərhad İslam oğlu Şivlə kəndi
121. Ağayev Cəbrayıl Atamalı oğlu Şivlə kəndi
122. Rüstəmov Tərlan Kamal oğlu Şivlə kəndi
123. Məmmədov Əmralı Salman oğlu Şivlə kəndi
124. Əliyev Namiq Gülbaba oğlu Şivlə kəndi
125. Əhədov Qiyas İsaxan oğlu Xanagah kəndi
126. Hadiyev Vidadi Şahverən oğlu Xanagah kəndi
127. Rüstəmov Rza Sulduz oğlu Bülüdül kəndi
128. Ağayev Nazim Ziyad oğlu Bülüdül kəndi
129. Şahbazov Cavid Tarverdi oğlu Bülüdül kəndi
Nücü inzibati ərazi dairəsi üzrə
130. Zahirəliyev Sulduz Əliş oğlu Davidonu kəndi
131. Mirişov Elçin Vaqif oğlu Davidonu kəndi
Siyov inzibati ərazi dairəsi üzrə
132. Bayramov Azad Muxtar oğlu Siyov kəndi
133. Ramazanov Qədir İslam oğlu Siyov kəndi
134. Qafarov Mehman Yəhya oğlu Siyov kəndi
135. Həsənov Zamin Gülağa oğlu Siyov kəndi
136. Paşayev Hafiz Həmdulla oğlu Siyov kəndi
Bürsülüm inzibati ərazi dairəsi üzrə
137. Şaliyev Eldar Ağabala oğlu Ancəqəv kəndi
138. Babayev Rakif Cəlal oğlu Vov kəndi
Piran inzibati ərazi dairəsi üzrə
139. Fərəcov Elxan Həsənağa oğlu Qışlaq kəndi
140. Alxasov Yaşar Abutalıb oğlu Zəriküməco kəndi


ALLAH Rəhmət Eləsin!

Категория: TALİSH | Просмотров: 104 | Добавил: tmmrtalish | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
https://www.accuweather.com/az/az/lankaran/29090/daily-weather-forecast/29090